آموزش ساخت صفحه وبلاگ در سایت‌سازو فروشگاه‌ساز کاموا

وبلاگ (بلاگ) چیست؟ 

 وبلاگ در واقع صفحه‌ای است که در اختیار شما قرار می‌گیرد و شما می‌توانید اخبار و اطلاعات مربوط به کسب و کار خود، آموزش های مورد نیاز برای کاربر، موارد مورد علاقه خود و هر مطلب سازنده و کاربردی مرتبط با سایت یا فروشگاه اینترنتی خود را در آن قرار دهید. همچنین لازم است بدانید از موارد مهم برای سئو محتوا نویسی است که در وبلاگ این امکان به‌طور کامل برای شما فراهم می‌شود. ( جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سئو می‌توانید به  وبلاگ کاموا مراجعه کنید). 


سرویس وبلاگ در چه تعرفه‌هایی فعال است؟
سرویس وبلاگ سایت‌ساز کاموا در پلن اختصاصی و  فروشگاه‌ساز کاموا در پلن بی‌نظیر فعال است.  برای دیدن ویژگی‌های پلن اختصاصی و بی‌نظیر کاموا می‌توانید تعرفه‌های سایت‌ساز و  تعرفه‌های فروشگاه‌ساز کاموا را ملاحظه کنید. 

نحوه فعال کردن سرویس وبلاگ در سایت‌ساز کاموا:

پس از تهیه اشتراک اختصاصی سایت‌ساز کاموا به ویرایشگر سایت‌ساز خود رفته و مطابق با آموزش ویدیویی سایت‌ساز صفحه جدیدی  تحت عنوان blog-template  ایجاد کنید. توجه کنید که نام دیگری برای صفحه وبلاگ نگذارید. پس از ساخت صفحه، منو و فوتر خود را مطابق آموزش در صفحه‌ی ساخته شده قرار دهید. صفحه وبلاگی که ایجاد کردید باید فقط شامل منو و فوتر باشد.

بالای صفحه ویرایشگر می‌توانید گزینه ای تحت عنوان مدیریت مدیریت وبلاگ را ملاحظه کنید. 
به مدیریت وبلاگ رفته و مقاله جدید را کلیک کنید.  با کلیک کردن روی این گزینه شما می‌توانید برای مقاله خود عنوان مناسب، دسته بندی، تگ مشخص کنید و سپس متن مقاله خود را تایپ و ذخیره کنید.
 صفحه 
blog-template به‌صورت خودکار اطلاعات ذخیره شده شما را در  مدیریت وبلاگ بارگذاری می‌کند و شما لازم نیست در این صفحه چیزی اضافه کنید.


آدرس اینترنتی وبلاگ من در سایت‌ساز به چه صورت خواهد بود؟
اگر فرض کنیم دامنه شما بر فرض مثال test.com  باشد، آدرس اینترنتی صفحه وبلاگ ساخته شده شما به‌صورت test.com/blog خواهد بود. شما می‌توانید با اضافه کردن گزینه جدید درمنو تحت عنوان وبلاگ و قرار دادن لینک وبلاگ در آن دسترسی به این صفحه را برای بازدید کنندگان سایت خود بهینه کنید.

نحوه فعال کردن سرویس وبلاگ در فروشگاه‌ساز کاموا:
پس از تهیه اشتراک بی‌نظیر به پنل فروشگاهی خود رفته و گزینه وبلاگ را انتخاب کنید.  با کلیک بر روی گزینه اضافه کردن پست می‌توانید برای پست خود نام عکس، دسته بندی انتخاب کنید.<o:p></o:p>

آدرس اینترنتی وبلاگ من در فروشگاه‌ساز به چه صورت خواهد بود؟
اگر فرض کنیم دامنه شما بر فرض مثال test.com باشد آدرس اینترنتی صفحه وبلاگ ساخته شده شما به‌صورت test.com/blogs خواهد بود. شما می‌توانید با اضافه کردن گزینه جدید در منو تحت عنوان وبلاگ (همان بلاگ) و قرار دادن لینک وبلاگ در آن دسترسی به این صفحه را برای بازدید کنندگان فروشگاه اینترنی خود آسان سازید.   
اگر نحوه کار کردن با فروشگاه‌ساز کاموا را نمی‌دانید می‌توانید از 
آموزش ویدیویی فروشگاه‌ساز کاموا بهره‌مند شوید.

این مشکل شما را حل کرد؟